Seneste hitlister:

Brugernes Top-50 Søn. 23. juni 2024 - 00:30

CB TimeMachine Søn. 23. juni 2024 - 00:29

Philip Lør. 22. juni 2024 - 22:45

CB Dancefloor Lør. 22. juni 2024 - 00:05

CB Urbanized Fre. 21. juni 2024 - 00:05

Brugernavn:
Kode:

Opret profil (Register)

Kontakt

Artist: Titel:

Hittips

Uge 25 - 2023

Nicki Minaj & Ice Spice With Aqua - Barbie World Danmark USA Trinidad & Tobago
(Urban/Soul/Rap/Hiphop)

vancairo | Fredag den 23. juni 2023 kl. 15:12

Så kom den – “Barbie World” fra Barbie The Movie. Og Aqua ER faktisk godt med på nummeret via sampling fra “Barbie Girl” – og nævnt som “with”. Hovedkunstnerne er Nicki Minaj og så den p.t. kæmpe hypede Ice Spice. Nummeret i sig selv er ikke noget at prale af, men flankeret af en fed “Barbie-musik-video”, som Aqua selv lavede i sin tid. Tiesto-remixet af “Barbie Girl” har overraskende nok ikke fået så meget fart på (endnu), men det vil det nummer her helt sikkert gøre, som fra det officielle soundtrack, rap og med hypede Ice Spice.

Vælg en uge
Januar01020304
Februar05060708
Marts0910111213
April14151617
Maj18192021
Juni2223242526
Juli27282930
August31323334
September3536373839
Oktober40414243
November4445464748
December495051

Vælg et år:

2007   2008   2009  

2010   2011   2012  

2013   2014   2015  

2016   2017   2018  

2019   2020   2021  

2022   2023   2024