Seneste hitlister:

Top Of The World Ons. 17. juli 2024 - 00:05

CB VideoChart Ons. 17. juli 2024 - 00:04

CB Denmark-Danmark Tirs. 16. juli 2024 - 00:05

Top Of ChartBase Man. 15. juli 2024 - 00:06

Brugernes Top-50 Søn. 14. juli 2024 - 00:01

Brugernavn:
Kode:

Opret profil (Register)

Kontakt

Artist: Titel:

Hittips

Uge 29 - 2023

USACyndi Lauper - Oh Dolores (Rock)
vancairo | Søndag den 23. juli 2023 kl. 12:22

Norge SverigeSolid Base - Olé Olé (Dance/Electronica/House, Pop)
vancairo | Søndag den 23. juli 2023 kl. 12:22

USAAnastacia - Supergirl (Pop, Rock)
vancairo | Søndag den 23. juli 2023 kl. 12:22

SverigeCarola & Nause - Främling 40 (Dance/Electronica/House, Pop)
vancairo | Søndag den 23. juli 2023 kl. 12:22

AronChupa, Little Sis Nora - Captain Coke Sverige
(Dance)

Philip | Søndag den 23. juli 2023 kl. 00:00

Svenske Little Sis Nora og AronChupa er gode for de lette, men samtidig sjove dance-indslag på vores hitlister.
Det er dog mest på CB VideoChart de slår deres folder hos os, og der må vi nok væbne os lidt med tålmodighed før det sker for "Captain Coke", men mon ikke der kan komme en sjov video ud af det også?

USA BrasilienAlok & Ava Max - Car Keys (Ayla) (Dance/Electronica/House)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 15:33

TysklandAlle Farben - Revolution (Dance/Electronica/House)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 15:33

HollandDanceteria - What Is Love (Block & Crown Remix) (Dance/Electronica/House)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 15:33

Storbritanien NigeriaJax Jones & Fireboy DML - Me And My Guitar (Dance/Electronica/House, Pop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 15:33

USA SydkoreaJung Kook Ft. Latto - Seven (Urban/Soul/Rap/Hiphop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

USABillie Eilish - What Was I Made For? (Pop, Alternative/Indie/Folk)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

Australien SydAfrikaTroye Sivan - Rush (Dance/Electronica/House, Pop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

Storbritanien FrankrigSerge Gainsbourg Ft. Jane Birkin - Je T´aime...Moi Non Plus (Pop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

IndienShivani Singh - Scent Gamkauwa (Indian/Hindi/Bollywood, Dance/Electronica/House)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

SydkoreaNewJeans - New Jeans (Urban/Soul/Rap/Hiphop, Asian/J-pop/K-pop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

SydAfrikaTyler ICU & Tumelo.za Ft. DJ Maphorisa, Nandipha808, Ceeka RSA & Tyron Dee - Mnike (Dance/Electronica/House, African/Afropop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

USA FrankrigBeck & Phoenix - Odyssey (Alternative/Indie/Folk, Pop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

StorbritanienSlowdive - Kisses (Alternative)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

SverigeCobrah - Suck (Dance/Electronica/House, Alternative/Indie/Folk)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

StorbritanienAntsLive - Ooh La La (Urban/Soul/Rap/Hiphop)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

StorbritanienRoyal Blood - Pull Me Through (Rock)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

SverigeThe Gems - Like A Phoenix (Rock)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

Sverige TysklandOff Lights Ft. Chris Adam - Into The Night (Rock)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

StorbritanienSleep Token - Rain (Rock)
vancairo | Fredag den 21. juli 2023 kl. 07:33

Danmark ArgentinaLast Knight In Paris Ft. Ziberia - Move Your Body (Dance/Electronica/House)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkDillistone - Lost (Dance/Electronica/House)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkYör - Noget Fremmed (Dance/Electronica/House, Alternative/Indie/Folk)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkIris Gold - Bad Day (Pop)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkMija Milovic - Truth (Alternative/Indie/Folk, Rock)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkGorgeous - Subconscious (Pop)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkFräulein & Kvindelandsholdet - Vi Gør Det Hele Igen (Officiel VM-Sang) (Pop, Alternative/Indie/Folk)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkSandra Athina - Usikker (Pop)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkFräulein - Elske Dig For Evigt (Alternative/Indie/Folk, Pop)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkMalte August - Monster (Pop)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkCarl Emil Petersen - Modtager Betaler (Singer/Songwriter)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

DanmarkTorben Lendager & The Roosters - Den Store Kærlighed (Schlager/Dansktop/Volksmusik)
vancairo | Tirsdag den 18. juli 2023 kl. 13:07

TysklandJulian Benz x Isi Glück - Hey DJ Pump Den Bass (Dance/Electronica/House, Schlager/Dansktop/Volksmusik)
Philip | Mandag den 17. juli 2023 kl. 00:05

1984 - Baila Baila Sverige
(Dance/Electronica/House, Synthpop)

Philip | Mandag den 17. juli 2023 kl. 00:01

Italodisco anno 2023 er ikke så usædvanligt. Det er dog langt fra alle nyudgivelser indenfor genren der er lige fede.

Men seneste udspil fra svenske 1984 ligger klart i den bedre ende. Det er en fed blanding af italodisco og synthpop, der nok skal gøre entre på min hitliste i næste weekend.

Vælg en uge
Januar01020304
Februar05060708
Marts0910111213
April14151617
Maj18192021
Juni2223242526
Juli27282930
August31323334
September3536373839
Oktober40414243
November4445464748
December495051

Vælg et år:

2007   2008   2009  

2010   2011   2012  

2013   2014   2015  

2016   2017   2018  

2019   2020   2021  

2022   2023   2024